“Dacă evoluția înseamnă pierderea dragostei, pierderea valorilor morale, a bucuriei izvorâte din lucruri aparent neînsemnate și înstrăinarea fața de credința atunci prefer să trăiesc în trecut, catalogat de o turmă superficială drept învechit și înapoiat”
F. Charm












