Extindem producția de medicamente și consolidăm parteneriate strategice
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete anunță o nouă etapă pentru sănătate. Extindem producția de medicamente și consolidăm parteneriate strategice, a transmis Rogobete. Ministrul Sănătății își propune să crească producția românească. „O nouă etapă pentru sănătate: extindem producția de medicamente și consolidăm parteneriate strategice. Astăzi, doar 7–8% din consumul nostru de medicamente este…

















