La destra in Romania: più la tiri giù, più si tira su http://dlvr.it/TKZ872

seen from Switzerland

seen from United Kingdom
seen from United States

seen from United States

seen from United States
seen from United States

seen from Russia
seen from United States
seen from United States
seen from United States

seen from Russia

seen from Switzerland

seen from United States
seen from United States

seen from Switzerland
seen from Switzerland

seen from Russia

seen from Russia

seen from Russia

seen from Australia
La destra in Romania: più la tiri giù, più si tira su http://dlvr.it/TKZ872
AUR S-A PRABUSIT! In ultimul sondaj 60m.RO, Simion a ajuns pe primul loc, dupa ce au scos-o din lista pe Diana Șoșoacă!
"Bun venit in tara manipularii" ar putea fi un nou motto folosit de cei de la 60m.RO, dupa ce au scos-o din sondajul realizat chiar de ei pe pagina lor de Facebook, pe Diana Sosoaca, liderul partidului S.O.S. ROMANIA. Probabil in urma socului, sau din disperare de cauza, cei de la 60m.RO au hotarat ca Diana Sosoaca ar trebui scoasa din sondaj, de vreme ce il intrecuse pe George Simion la numarul de voturi. Ieri, in jurul orei 18:00, Diana Sosoaca deja il intrecuse pe George Simion, avand 1089 de voturi, compatrativ cu cele 838 obtinute de Simion.
Astazi, dupa cum poate vedea oricine viziteaza postarea 60m.RO cu sondajul, Diana Sosoaca a disparut. Pozele sunt graitoare.
Read the full article
Ce nu s-a vazut ieri la TV de la protestul civic din Piata Victoriei. VIDEO
Primirea facuta de catre senatoarea Diana Sosoaca, presedintele S.O.S. ROMANIA, si de catre protestarii civici in momentul sosirii mebrilor AUR in Piata Victoriei, a fost una plina de entuzism si de mesaje pentru unitate. In timpul protestului civic din piata Victoriei au fost citite de catre Diana Sosoaca si Solicitarile Poporului Roman catre Guvernul Romaniei. https://youtu.be/CQry-16cteg?t=1 Ulterior, Simion i-a tăiat microfonul Dianei Șoșoacă în Piata Victoriei. transmite digi24.ro Citește mai mult la: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/simion-i-a-taiat-microfonul-dianei-sosoaca-in-piata-victoriei-asta-e-simion-tradatorul-si-a-batut-joc-de-aur-rusine-2103063 Din mijlocul protestatarilor, acesta a făcut apel să fie ocupată toată Piaţa Victoriei (Libertatea.ro) Astazi, in contrast cu videoclipul de mai sus, George Simion a scris pe Facebook: "Îi iubesc pe acești oameni, îmi pare rău că au fost batjocoriți odată ajunși în Piata Victoriei iar eforturile noastre de protest continuu au fost blocate."
Read the full article
Disperare in Piata Victoriei, dupa ce politia i-a obligat sa-si mute autocarul
Disperarea partidului AUR in piata Victoriei, rezervata de S.O.S. ROMANIA, pentru protestul de duminica: dupa ce Politia Romana i-a obligat sa isi mute autocarul azi noapte, acum cativa membri AUR fac reclama pentru protestul de la Universitatii cu un banner. La prima privire nu pare nimic anormal, dar, de ce AUR sta in piata Victoriei ca sa faca reclama la protestul lor din Universitatii? Oare actiunea in sine nu va duce lumea in eroare?
Sa fi ajuns partidul AUR atat de disperat?
Piata Victoriei este rezervata pentru protestul de duminica, 2 octombrie 2022, de partidul S.O.S. ROMANIA al senatoarei Diana Iovanovici-Şoşoacă. Read the full article
Senatorii au votat pentru marirea salariilor. Sosoaca si 3 neafiliati s-au abtinut. AUR, PNL, PSD si UDMR au votat pentru. USR impotriva.
Pe principiul "pentru unii muma, pentru altii ciuma", miercuri, 21.09.2022, demnitarii au votat pentru L544/2022 - legea de aprobare a OUG care mareste salariile mai multor funcționari. Pe ascuns, dupa cum afirma unii, UDMR a inserat 2 amendamente si a solicitat mărirea indemnizatiilor demnitarilor, inclusiv a parlamentarilor.
Cine, ce si cum a votat?
Legea a trecut ieri de camera senatului cu 91 de voturi pentru, 22 impotriva si 4 abtineri. Voturile pentru au venit in unanimitate de la AUR, PNL, PSD, UDMR si de la 2 senatori neafiliati. Patru senatori neafiliati, printre care si Diana Sosoaca, presedintele SOS ROMANIA, s-au abtinut, iar USR a votat impotriva.
Ce reactii au avut partidele si senatorii?
Diana Sosoaca - SOS ROMANIA "ATENTIE! Aceasta OUG nu era pe lista de vot. Au adaugat-o dupa Biroul Permanent. Practic, ne-am trezit cu ea pe lista. Partidele toate au votat in Biroul Permanent introducerea ei pe ordinea de zi. Deci, noi independentii, a trebuit sa le citim pe loc, in plen. Interesant, nu? Ceilalti stiau de tradare!" a transmis Diana Sosoaca. Intrebata de ce s-a abtinut, Sosoaca a mentionat ca este de acord cu legea, daca s-ar mari salariul tuturor oamenilor, dar nu a demnitarilor.
George Simion - AUR Simion nu a scris nimic pe Facebook, dar a venit cu o postare video, prin care a sustinut ca daca va exista vre-un deputat AUR care va vota legea pentru marirea salariilor, va fi dat afara in secunda 2. Totodata, sustine ca vor verifica senatorii AUR, care au gresit si au votat in unanimitate pentru, daca au votat cu intentie, sau doar au fost pacaliti de UDMR, care ar fi introdus amendamentele in OUG cu 15 minute inaintea votului, mai transmite acesta. Ce a comunicat PSD? ”PSD se opune majorării salariilor parlamentarilor”, este titlul cu care începe comunicatul de presă al social-democraților, deși, cu câteva ore mai devreme, în Senat, toți parlamentarii PSD au votat ”pentru”, sursa: stirileprotv.ro Senatorul PNL Virgil Guran „În 90 Ion Iliescu spunea să fim săraci și cinstiți. Trebuie să începem să învățăm altceva, să fim bogați și cinstiți și țara o va duce mai bine”, a susținut Virgil Guran. Acesta a precizat că a votat în favoarea amendamentelor, transmite G4Media. Potrivit Agerpres, amendamentul care prevede majorarea salariilor a fost introdus de senatorii UDMR Turos Lorand şi Fejer-Laszlo Odon, care susțin că scopul urmărit este de "eliminare ai inechităţilor existente în acest moment". Read the full article
VIDEO. George Simion huiduit la începerea anului școlar de la Liceul Gheorghe Lazăr din București
"George Simion huiduit de liceeni a fost un mod bun sa-mi incep ziua", asa si-a denumit postarea de astazi un reditor de pe r/Romania cand a postat filmuletul in care liderul partidului extremist AUR, a fost huiduit, astazi, 05.09.2022, la deschiderea anului școlar de la Liceul Gheorghe Lazăr din București. Video poate fi urmarit in partea de jos a paginii.
Acesta s-a aflat astazi la festivitatea de incepere a anului scolar la Liceul Gheorghe Lazăr din București din proprie initiativa, dupa cum l-a prezentat directoarea actuala a liceului, el a fost o "surpriza". Dupa cum se vede in filmare, in momentul in care acesta a incercat sa ia cuvantul, a fost intampinat cu aplauze, dar si cu cateva huiduieli pe fundal. A reusit sa opreasca strigatele cu fraza "pe mulți dintre voi vă știu de pe Tiktok și Facebook". https://youtu.be/QJISb96K_Hc Stirea initiala cu George Simion huiduit la deschiderea anului scolar a aparut prima data pe digi24.ro, dar Simion a negat ca s-ar fi intamplat asa: „Nu este adevărat. Știrea dumneavoastră este o minciună cap-coadă”, transmite digi24.ro La cateva ore, Simion a postat pe contul său de Facebook un montaj video cu prezența sa la liceu, în care nu apare însă nici un cadru cu huiduielile. Jurnalistul Vice Romania, a transmis in postarea sa de pe Facebook: "Întâmplător am fost azi la deschiderea școlară de la Lazăr, unde a venit George Simion, și am studiat reacțiile elevilor. Vreo doi au urat ironic, vreo opt l-au huiduit de a răsunat toată curtea, dar grosul au rămas la fel de plictisiți cum erau la toți ceilalți politicieni în sacou veniți să vâneze imagine."
Citeste si: Andrei Ujica, (Phoenix), declaratie socanta la adresa lui Simion. Acesta i-a interzis orice insusire a melodiei. VIDEO. Diana Sosoaca, dezvaluiri incendiare despre AUR, George Simion si Claudiu Tarziu George Simion se teme de impotenta … Read the full article
Diana Sosoaca "inamicul public numarul 1" impotriva celor care au devalizat Romania
Diana Sosoaca, invitata la emisiunea "Sa vorbim despre tine" la NasulTV, a afirmat ca prin toate atacurile facute catre persoana sa, mai ales de la infiintarea Partidului S.O.S.ROMANIA, a devenit "inamicul public numarul 1" pentru toti cei care au devalizat Romania in ultimii 32 de ani. https://youtu.be/5ykQYRHb5JA Diana Sososca la NasulTV "Ma bucur ca sunt in atentia ANAF-ului!Ma bucur ca sunt in atentia serviciilor secrete!Ma bucur ca sunt, si nu numai in Romania, ci la nivel international!Ma bucur ca sunt in atentia tuturor partidelor politice!Ma bucur ca sunt in atentia intregii prese mainstrea platita de catre Guvernul Romaniei si de catre Uniunea Europeana!Ce inseamna acest lucru?La acest moment Diana Iovanovici-Sosoaca, mai ales dupa infiintarea partidului S.O.S. Romania, care a luat o amploare, mai ales la nivel international, dupa ce am ajuns la nivel national, este inamicul public numarul 1 impotriva acestor oameni, care au devalizat statul roman timp de 32 de ani!Le este frica!Le este frica pentru ca am inceput cercetarile in toate cazurile economiei!Au venit raspunsuri inimaginabile de la Ministerul Finantelor!Pe care acum le folosim, si vom formula plangeri penale, cu toata echipa S.O.S. ROMANIA de avocati. Si vom face plangeri penale, eu voi face denunt in calitate de senator, si unele infractiuni sunt imprescriptibile. Astfel ca parchetul trebuie sa inceapa activitatea!" Read the full article