Head over to our Soundcloud to check out the latest Blue Tapes radio show, featuring aural excitement and adventure from Kamra, Lara Jones, Blue Tapes legends Ashtray Navigations and new Blue Tapes noise from Pedro Oliveira and Morgan Sully.
seen from Singapore

seen from Singapore

seen from United States
seen from Netherlands
seen from Australia
seen from Italy
seen from United States
seen from Japan
seen from Russia

seen from Türkiye
seen from Germany
seen from United States
seen from United States
seen from China
seen from India

seen from United States
seen from Sweden

seen from Australia
seen from Canada
seen from Singapore
Head over to our Soundcloud to check out the latest Blue Tapes radio show, featuring aural excitement and adventure from Kamra, Lara Jones, Blue Tapes legends Ashtray Navigations and new Blue Tapes noise from Pedro Oliveira and Morgan Sully.
Kamra
Tegnap azon gondolkodtam, hogy talán ideje lenne bevallanom Logannek, hogy hazudtam neki. Vagy mondjuk úgy, tévedésben tartottam. Hogy én egyáltalán nem vagyok egy beszélgetős ember. Hogy amit látott, azt csak a szerelem tette velem. A valóság az, hogy egy csendes, molyolós valaki vagyok, aki mindig is jól elvolt egyedül. Aki nehezen is teremt kapcsolatot. Aki nem kér segítséget, és egyáltalán nincs mindenre embere, akit ugraszthatna. Nagyon sok dolgot rettenetesen nehezen oldok meg. Gyakran szorongok és fáj a gyomrom attól, hogy valamit el kell intéznem vagy beszélnem kell valakivel. Persze, félelmetes nekem az is, hogy egyszercsak felnézek a kis dolgaimból és ott állok teljesen egyedül. Igyekszem ápolni a kapcsolataimat. De mindig rettegek tőle, hogy aznap lesz-e majd kedvem a találkozáshoz. Amikor benne vagyok, akkor már jó, de amíg odaérek... uh. :( :( :( Szóval minden menjünk ide vagy oda vagy csináljunk ezt vagy azt, az nekem feladat. A kérés is. És a visszautasítások nem az egomat sértik, csak a készségemet koptatják. Nem ilyennek ismernek. Egyszer egy játékban az volt a kérdés, hogy milyen része lennék a lakásnak... Az győzött, hogy a nappali. A család héderel, jönnek a vendégek, stb, stb. Persze, volt, aki szerint a hálószoba.... :D És volt egyetlen ember, aki azt mondta, a kamra. Őszinte felháborodással magyarázta a többieknek, hogy de nem látjátok? Odamész, kinyitod és MINDEN van benne. Valahogy így van ez tényleg. Bárkivel találkozom, szívesen mesélek arról, amiket látok vagy amiken gondolkodom, amin nevetek. De csak egy szerelmes kamra megy utánad, hogy néééézd, néééézd mennyi minden van itt, egyél, vegyél, a tiéd! Kedves embernek tartom magam, szívesen segítek, együttműködöm, támogatok és lelkesítek. Azt gondolom, hogy erre szüksége van az embereknek. Ezért gondolják azt, hogy én mindent el tudok intézni, mindenhol ott vagyok, folyton nyüzsgök és nagykanállal habzsolom az életet. El kéne mondanom, hogy nem így van. Vagyis nem kéne elmondanom mert teljesen mindegy, hogy hogy van. Inkább csak magyarázatként. Hogy nem azért nem írok, mert már nem szeretem. Vagy nem érdekel, hogy mi van vele. Elfáradtam a színlelésben. Elfáradtam a kivett és visszarakott dolgok sokaságában. Hogy nem kell semmisem, nem jó semmisem. Azt gondoltam, hogy talán, ha hálószoba lennék, jobban szeretnének. Vagy ha konyha, enni mindenki szeret, vagy a nappali, a dolgozó, a TERASZ. De ne már egy kamra, kicsi, hűvös, senki sem büszkélkedik vele, hogy van egy KAMRÁja. Pedig van itt minden, a porszívótól a kagylókonzerven és aprószögön át a baracklekvárig. Kamra vagyok. Nem túl nagy és elég csendes. Jó, néha tényleg elég nagy a rumli idebent. De ha valamit betettél, meg fogod találni.
Élelmiszer tartalék lépésről lépésre
Élelmiszer tartalék lépésről lépésre
Na kinek volt a folyószámlája és megtakarítása a Sberbankbál?… Aggodalomra semmi ok, a megtakarításaink előbb vagy utóbb vissza fognak jutni hozzánk a csődeljárás során. Addig is van valamennyi likviditásunk a Revolut számláinkon, ahol a napi bevásárlásokhoz elegendő pénzt tartunk. Ha ez nem így lenne, akkor is megnyugtató a tudat, hogy a támogató közösségünk (családtagok, barátok sora) már…
View On WordPress
Kunal Kamra is facing court proceedings for criticizing SC over the release of Arnab Chutiya Goswami.
Asif Basra, Indian theatre and Bollywood actor, committed suicide today (waiting for Kangana and Arnab to make a mockery out of his death)
JNU students are chanting “Modi Go Back!” for Modi coming over to JNU doe unveiling a statue.
RBI states that we have officially gone into recession.
The Environment Ministry has been lying for years cause scientists now say over 60% of local Indian biodiversity faces extinction.
Bihar ko BJP loot gayi.
there you go with today’s episode of “India’s Fucked Up”.
a few doodles that turned into things.
me: has a class at 9am and is seriously sleep deprived
also me: stays at friend's apartment until 1am watching old videos and playing 84 versions of piano tiles
A segítő eszménye
Három olyan embert ismerek (Logan az egyik), akiknek a belső eszménye a "Segítő". Az az érdekes ebben, hogy én úgy vettem észre, hogy ez nem úgy működik náluk, hogy őket bármikorlehet rángatni, kérhetsz mindenfélét, csicskáztathatod, hanem hogy szeretnek segíteni akár vadidegen embereknek, amikor az a segítés valami módon a számukra azt az érzést hozza, hogy segítettek, de tényleg, és nem azt, hogy ki lettek használva. Nehéz dolog ezt behatárolni, mert mondjuk megszokom, hogy egy ilyen segítő eszményű ember segít és megyek mindenféle kéréssel, hogy léccike, meg jajj segíccsélmár, meg kéne nekem... és az ember lepattan egy bazi nagy NEM-ről vagy egy vállrándításról. Mert ez teljesen más mint a terézanyus eszmény a "szolgád vagyok". Ez sokkal közelebb áll a "varázsló vagyok mert hatalmamban áll" érzéshez, szerintem. Kell, hogy érezzék, hogy amit csinálnak az valahogy nagyszerű meg különleges. Levinni a szemetet vagy elfuvarozni a gyereket a különórára az nem tartozik ezek közé. Az uncsi és középszerű. Én nem vagyok segítő eszményű. Ami nem jelenti, hogy nem segítek (én is adtam pénzt az Edömér kampányhoz), de nem én vagyok aki ugrik, hogy felajánlja a kocsiját, a lakását, a két kezét, a bármilyét is, hogy segítsen. Azt szívesen adom ami nekem felesleges, de az időmet nem, és nehezen is mozdulok. A segítő eszményhez az is kell, hogy a segítő sose mérlegelje, hogy a másik hogyan került az adott helyzetbe és mondjuk mit kezd a segítéssel vagy az a segítségkérés mennyire ésszerű vagy életszerű. Én ezt csak nagyon közeli barátoknál tudom megcsinálni. Egyébként mindenkinek van egy ilyen belső eszménye magáról vagyis arról aminek látni szeretné magát. Nem tudom mennyire kerül konfliktusba a belső eszményünkkel a valóság vagy mennyire tudjuk ezt változtatni az önismeret fényében. Nekem egyszer egy játékban azt mondták, hogy én "kamra" vagyok. Hogy én vagyok akihez mindig mindenféle kérdéssel lehet jönni és én mindenre tudok válaszolni, keresek megoldást, van ötletem és valami jó meglátásom. Engem csak ki kell nyitni, mint egy kamraajtót, és tádám, ott van minden! Megsértődtem. Kamra??? ÉÉÉÉN??? Egy fapolcos, befőttesüveges, padlón csírázó krumplis, zsírosbödönös, sarokban demizsonos KAMRA??? Miért nem királylány? Vagy ha már lakás, akkor hálószoba vagy dolgozószoba vagy legalább egy nappali! Hát, kellett idő mire rájöttem, hogy kamra nélkül esélyed nincs túlélni, ha baj van. Esélyed nincs.
i love my siblings