Když Genius, tak jedině GX Gilu!
Tak mi moje A4Techka < klik! Odešla. Respektive kolečko se začlo protáčet a dělalo to docela neplechu, tak jsem si řekl, že po delší době (neuvěřitelné dva roky) zainvestuji trochu víc do hlodavce.
Jako první jsem vyřadil značky Razer, Madcatz apod., protože před tou A4Techkou za pětikilčo jsem si kupoval Razer asi kolem tří tisíc a myši se po půlroce někde zlomil kabel a promačkalo jedno tlačítko a ne, nejsem cholerik co s tím švihá nebo mlátí prstem, jak kdyby chtěl zabít krtka co vykoukne z díry na zahradě. Alza řekla jednoznačně způsobeno uživatelem a já s protáhlým obličejem odcházel domů.
Zpět k výběru. Docela mě zaujala G600 od Logitechu a nebo Corsair Vengeance, ale už tam byla ta hranice kolem dvou tisíc a já si furt říkal, že to je zbytečně moc. Po chvilce jsem objevil GX Gilu a říkám si, že vypadá docela badass. Tak jsem se mrknul na recenze (zahraniční), dojmy hráčů a rozhodl se. Objednal přes expresku do práce a do hoďky jsem jí tam měl. Níže uvidíte všechny wannabe profi fotky.
S myší jsem teď pracoval nějakých sedm hodin a potom, co jsem jí narval třema závažíčkama jsem spokojen s váhou. Rozlišení je neskutečný a zatím jedu na druhý stupeň, protože další jsou pro mě hrozně hektické navíc na OSX s aktivními rohy jsem si furt pouštěl dashboard, organizoval okna apod. Pak jsem si pustil Magic 2014 následně propadl Mojangovo Scrolls a pak nachvilku zpět ke grindování k znovuaktivovanému WoWku.
Myš je příjemně robustní, má hezkou texturu na boku a myš tak nemá tendenci klouzat. Co se mi zdá, ale na myšce nejlepší, tak to jsou "skejty" a rozložení "bindovacích" tlačítek. Myš krásně klouže jak na dřevěném stole, tak na látkové podložce QcK, které je už úctyhodných tak 8 let a také na té tvrdé od Blizzardu. Osvícení myši nijak neruší a vypadá to hezky. Programovatelná tlačítka jsou rozložena pohodlně a všechny jsou pohodlně a intuitivně ovladatelné třemi prsty (palec, ukazovák a fakííír žjeá). Závaží se dává do trojúhelníkového rámečku pod myší, který se otevře pomocí malýho ťuflíku na začátku myši. Kablík je jak už tomu je zvykem potažen látkou a je příjemně pevný. Usb konektor pozlacený a pro můj údiv docela dlouhý.
Jako příslušenství je jeden leták o tom jak moc badass ta myš je (vlastní paměť, procesor, tlačítko na odpálení nukleárních hlavic a vypnutí konspiračních teoretiků) pak je tu manuál a cd s programem na změny barvy podsvícení, tvorbu makra, úpravu frekvence a zapínání/vypínání všech těch badass fíčur.
Za mě tedy tuto myš doporučuju. Její cena se pohybuje od příjemných 1200,- Kč a senzor, kterým je myš osazena se dává do myší od dvou tisíc a výš. Určitě Genius překvapil a to příjemně po mých zkušenostech s Razerem, Logitechem nebo Roccatem.
Live long & prosper.










