Návrh byl zamítnut!!!!
Cosmic Funnies
DEAR READER

Kaledo Art
tumblr dot com

blake kathryn

ellievsbear
KIROKAZE
styofa doing anything
"I'm Dorothy Gale from Kansas"
NASA

No title available
Monterey Bay Aquarium

titsay
Cosimo Galluzzi

No title available
almost home

#extradirty

JBB: An Artblog!
occasionally subtle
Keni
seen from Russia

seen from T1

seen from Brazil

seen from Singapore
seen from Peru
seen from Peru

seen from New Zealand
seen from United States

seen from United States
seen from United States

seen from Australia
seen from United States
seen from United States
seen from United States
seen from United States
seen from United States
seen from United States

seen from United States

seen from United Kingdom
seen from Singapore
@odpadzostravy
Návrh byl zamítnut!!!!
Qult, Trans*parent, Amnesty a PP spustily hromadnou výzvu! Takže vedle vlastních mailů senátorstvu můžete připojit i svůj podpis zde:
⭐️Qult.cz/senat⭐️
Arnolda Jidáše zajímá, jestli jste dneska už měli svoje léčivý lektvary. A jestli může dostat taky. Slibuje, že má mozek a může mít mentální problémy, pokud je potřeba. Mmmm lektvar. #NášLektvar 👉👈
ehm. trans práva.
Senátoři navrhují posunout věkovou hranici pro chirurgické zákroky na 21 let, zavést dvouletý „test“ běžného života.
asi jste to zahlídli, pokud jste ve stejný bublině jako já. long story short: není to dobrý. plus je teda velmi hořký sledovat, jak to navrhujou senátoři stran, který loni kandidovali pod heslem "teď je čas stát na správné straně"
zahrnuje to povinnou terapii, která má za cíl odradit člověka od tranzice, řeší se tam záchody a šatny, posouvá se hranice pro chirurgický zákroky.
Zatím jsem nenašla jiný článek, ale více podrobného info je třeba na Instagramu magazínu Qult:
Co můžem dělat?
❓dojít na demošku 16.6. v 17:30, jsme-li z brna a okolí:
17.6. se má v senátu projednávat návrh zákona, který by omezil přístup k tranzicím a umožnil státu provádět konverzní terapie trans* lidí A
❓napsat email/y nebo dopisy (templaty nějak dodám):
předsedovi senátu
vedení "liberálních" stran, ze kterých pocházejí navrhovatelé
senátorům, kteří zákon navrhují, a nebo vašim oblíbeným
poslancům, kteří o tom budou hlasovat - soustředila bych se na liberální opozici a na ANO, protože fašisty emaily asi nepřesvědčí. stejně tak bych spamovala babiše, protože ač je s fašounama jedna ruka, pořád je to hlavně populista a jde mu hlavně o to, aby si mohl v klidu odlívat miliardy ze státního rozpočtu
❓dát to vědět kámošstvu, i těm, kteří mají pocit, že se jich to netýká, protože nejsou queer, nebo se to k nim nedostalo, protože nejsou queer, ať nás můžou podpořit
❓dostat do mainstream médií, že se to děje a proč je to špatně, pokud tam máte kontakty (nebo i pokud kontakty nemáte, napsat do nějakých redakcí, možná?)
❓pokud na to máte a zároveň třeba nejste typ na demonstrace, poslat prašule nějakýmu spolku, kterej bude advokovat za vás. ať už se jedná o trans*parent, prague pride, konsent, jsme fér... (note - ani s jedním tímto spolkem nemám hands on zkušenost a sem tam slyším negativní ohlasy na něco, co dělají, ale toto je to, co mě napadá na místě z hlavy. máte-li lepší tipy, sem s nima)
❓dýchat, pohladit kočičku, zkusit nepanikařit. Nemyslím tím "nepanikař, nic se neděje", myslím tím "pokud to jde, nepanikař, s panickou atakou se špatně protestuje". Ten zákon je na stole, ale ještě to neprošlo a projít to nemusí. Stejně tak to může projít ve variantě, která bude blbá, ale ne likvidační (což je chabá útěcha, ale zákony jsou od toho, aby se v budoucnu měnily). Platí, že tu máme docela dost spolků a organizací, které proti tomu budou bojovat (i když si samozřejmě nemůžeme sednout se založenýma rukama a čekat, že nás ochrání jen jistota, že "máme silnou občanskou společnost").
(poslední bod věnuji hlavně tobě, člověče z mého inboxu, který nechtěl, abych ten ask zveřejňoval. posílám ti obejmutí.)
Podobných pokusů asi do budoucna bude víc, a toto je chvíle, kdy musíme posílit kamarádský vazby, mluvit s lidma, pokud na to máme sílu, sdržet spolu a dávat najevo, že tu jsme. Postavte se za svoje trans kámošstvo. Pište maily, jak z pozice "trans práva jsou lidská práva", tak z pozice "rodič, který se bojí, že jeho dítěti bude ve škole někdo kontrolovat rozkrok".
Opečujte se a držte se, vaše Linka R9
(poznámka: jsem enby a v rámci "systému" nejsem vyoutovanej, a nemám trans zkušenost s českým systémem, byť ji v následujících letech asi zkusím získat. pokud je tu něco, co je podle vás mimo, dejte mi to vědět, nebo mě doplňte v reblozích.)
(templaty mailů a další věci zkusím doplnit dneska večer.)
I have never, and will never, use "ofc" to mean "of fucking course". It literally stands for OF Course...
Yes yes i know love is love. But they are still killing CHILDREN. over this.
"Love is love" is a milquetoast cishet marketing phrase
Pride is a FUCK YOU to a society that wants us dead.
Anti trans groups in the US are pushing to criminalize DIY estrogen.
Not DIY HRT, but estrogen specifically.
It's mentioned in the document at least 26 times.
Testosterone is mentioned 1 (one) time, in a mildly positive context.
This would criminalize mere possession of diy estrogen.
Please tell me more how "we're all fаgs in the eyes of the state"
Hey uh, dunno if you’re aware but like. DIY T has BEEN illegal for decades (read: 36 years), which is why they’re not talking about it. Please stop being an ass for no reason.
men and women are not opposites. men and women are not enemies. men and women are two parts of a broad coalition which fights against a mutual enemy: inkjet printers
Já, když stačí jedna lžíce hrnce, ale my zapomněli 😔
brought nothing to the gun fight. whatever man
samsung have announced they're releasing a smart toaster featuring an onboard AI chatbot
Tě péro, sombréro! Já jsem Švitorka švitořící toustovač. Dá si někdo toust?
but i stay silly! *←said in the most world-weary voice you ever did hear*
“but I stay silly!”
Reblog you stay silly
on it boss
To jim nezávidím...
Milé čumblrstvo, cítíš-li se nedobře, přijmi prosím tyto dary, kreré ti pomohou přežít noc a cítit se v bezpečí 🌞
Tady je celá série večerníčku Maxipes Fík
Tady je hodina Macha a Šebestové k tabuli!
Tady je playlist audiorozprávek Hurvínka
Tady je recept na krupicovou kaši
Tady je recept na nouzovou polévku
Tady je recept na bramboračku
Tady, tady a tady jsou zdarma knížky v PDFkách
Tady je playlist české muziky z let 2000-2020
Tady je playlist epizod Věřte nevěřte
Tady je playlist epizod Comebacku
Tady je playlist hrozně moc československých seriálů (jsou tam i Chalupáři!)
Tady je pussywalk pro pamětnictvo
Tady je Kovyho hudební očistec
Tady jsou Kovyho virální legendy
Tady je livestream náměstí v Dvoře Králové nad Labem???
Tady je livestream ptačí budky
Tady je livestream Záchranné stanice Makov
Tady je playlist her Járy Cimrmana
Tady je Kouzelná školka z roku 2008
Tady je playlist epizod Pana Dubínka
Tady je playlist epizod pohádky Líza
Tady je JETIX CZ SK, kde najdete všechny pohádky z Jetixu v češtině a slovenštině
Tady je playlis epizod mého oblíbeného superhrdiny Klíšťáka
Můžete přidávat další milé věcičky. Hlavně na sebe dávejte pozor a mějte se rádi 💖
Tady je mnoho epizod televizní soutěže Riskuj!
"Making a better burger is literally so simple, I don't know why McDonald's doesn't do it this way. First we're going to begin by craft dry-aging this A5 wagyu beef with the sho-shu-ryuba technique that I learned at a restaurant you're only allowed to work at if your parents are bluelinked on wikipedia..."
This post continues to occasionally strike a nerve in the trust fund baby influencer fandom.
It’s like 1 am and of course I had to scramble out of bed to make this
He IS forklift certified.