Kupiłam wgl dzisiaj takie skyry (dwa wziełam od razu). Zrobię prawdopodobnie jutro testa, to napisze wam ocene, ale zapowiada sie zajebiście
seen from United States

seen from Brazil
seen from Germany

seen from United Kingdom

seen from Canada

seen from Brazil

seen from Netherlands
seen from Yemen

seen from Germany

seen from Australia

seen from Canada

seen from United States
seen from Singapore

seen from Canada

seen from Germany

seen from Canada
seen from United States
seen from United Kingdom
seen from United States
seen from Malaysia
Kupiłam wgl dzisiaj takie skyry (dwa wziełam od razu). Zrobię prawdopodobnie jutro testa, to napisze wam ocene, ale zapowiada sie zajebiście
📚 Książki, które naprawdę zmieniły coś w moim życiu 📚
no i co? znowu możecie zobaczyć moją osobę w tej niezwykłej video produkcji dokumentującej NASZĄ Rzeczysistość. Naszą - mam na myśli moją i moich współtowarzyszy z kolektywu Rave FM. Tym razem wraz z Jamalem dotarliśmy do marokańskiego miasteczka TAROUDANT. Będą Kozy, pomarańcze, kasety magnetofonowe i niezwykłe widoczki :) Odkryj przepiękne kolory Tarudant w Maroku, i masę ciekawostek o starym miasteczku, wybudowanym jako fortyfikacja, wzniesiona przez sadyka Mohammeda Ash-Sheikh Saadi w XVI wieku. Niegdyś stolica Maroka, nazywane "małym Marakeszem".
Dzień dobry!
Dzisiaj przychodzę z czymś innym aczkolwiek wciąż anielskim: skończyłem kilka dni temu drugi tom anielskiej serii autorstwa Rafaela Nicolása (z trylogii, na razie ukazały się dwie części) i wierzcie mi, jeśli podobały wam się "Zastępy Anielskie" Kossakowskiej, to pokochacie tę serię.
Jest to high-fantasy, pierwszy tom to retelling upadku Lucyfera w Niebie. Mamy bardzo "starotestamentowego" Boga, który zapewnia aniołom życie w błogiej nieświadomości, pełne przyjemności i luksusów, a przynajmniej na tak długo, dopóki anioły Go wielbią i kochają ponad wszystko inne. Lucyfer, najpiękniejszy i jednocześnie najbardziej wstydliwy anioł w Niebie, jest ulubieńcem Boga. Co się jednak stanie, kiedy miłość Lucyfera do innego anioła przerośnie tę do Boga? (Michifer fans, patrzę na Was)
Oba tomy są dostępne po angielsku, fizyczne kopie można zamówić do Polski z Libristo, ebooki znaleźć na Amazonie. Najwyraźniej istnieją też oba tomy w formie audiobooków, jeśli ktoś taką wersję preferuje!
Bardzo polecam serię, jest głęboka, filozoficzna i nawet metafizyczna w pewnych momentach. Historia jest ciężka i smutna, w obu tomach, dlatego też na początku każdego są zawarte trigger warnings, które polecam obczaić, jeśli wiecie, że nie jesteście po prostu w stanie konsumować każdego rodzaju kontentu.
Jedna z moich dawnych miłostek, po tylu latach wciąż jest to mój ulubiony utwór The Dumplings
Hej na początku chciałabym się przedstawić. Mam na imię Nina i swoją przygodę z pisaniem zaczęłam w styczniu 2023 roku więc już prawie 2 lata piszę i dzielę się swoją twórczością z innymi. Jednak wiele osób wciąż pyta się mnie jak osiągnęłam takie duże wyświetlenia na platformie wattpad. Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Zaczęłam pisać hobbystycznie i nigdy nie traktowałam tego jako coś do czego musiałam się zmuszać. Wstawiałam na wattpad kiedy tylko chciałam, by mieć wszystko zapisane w jednym miejscu, a nie w zeszycie. Mimo iż wyżej napisałam że opublikowałam swoją pierwszą opowieść w styczniu 2023, to pisałam już wcześniej do zeszytu nie mając odwagi pokazywać nikomu z mojej rodziny moich rękopisów. Do dzisiaj im tego nie pokazałam, a opowieści na wattpadzie są widoczne do użytku innych. Moje opowieści zawierały wiele różnorodnych tematów, które poruszałam. Niektóre były bardzo związane z etapami mojego życia, a niektóre chciałam przedstawić pod swoim kątem myślenia.
Jednak przejdźmy do kluczowego pytania- jak to wszystko osiągnęłam i co dało mi motywację by pisać dalej. Po pierwsze i najważniejsze to nie poddawać się. Ja wiele razy mówiłam, że chcę już to zakończyć. Mimo tego jestem tu gdzie jestem i osiągnęłam to sama beż jakiejkolwiek pomocy. Osiągnęłam to sama, więc postaram się wam trochę o tym opowiedzieć.
Na początku warto się nie poddawać u nie skupiać się tylko na wyświetleniach, tylko na tym czy piszemy tak jak być powinno. Jeżeli ja jako pisarka podejmuje temat w którym akcją dzieje się w lesie bądź w górach, dokładnie opisuje krajobraz miejsca jaki pojawia mi się w głowie od razu po usłyszeniu słowa "góry". Staram się by cały opis był dość długi ale też nie za długu, bo nie piszemy rozprawki. Ważne jest to żeby opis był trochę dłuższy niż dwa czy trzy zdania złożone. Opis otoczenia, miejsca jest ważna i kluczową rzeczą by opowiadanie nie wyglądało jak pisanie na siłę byle by coś napisać. I to też jest ważny podpunkt, który wymaga wyjaśnienia. Otóż jeżeli wena na pisanie nie przychodzi, nie możemy pisać na siłę, ponieważ nie skupiamy się wtedy na poprawności pisanych zdań ani na fabule, tylko na tym żeby jak najszybciej skończyć pisać, ci nie wpływa dobrze na odbiór naszej pracy. No a nie oszukujmy się - każdy by chciał, żeby dzieło/praca, nad którą spędził swój czas wyszła dobrze. Jeżeli macie trudność z zapamiętywaniem poszczególnych rzeczy radzę sobie zrobić taki przykładowy plan na kartce bądź w osobnym dokumencie na komputerze. Ważne jest to by był dla was przejrzysty i nie zawierał niepotrzebnej treści, tylko na przykład wygląd, zainteresowania i udział danej postaci w waszym utworze. Uważam że to znacznie pomoże waszemu rozplanowaniu fabuły. Odnosząc się jeszcze do krajobrazy, polecam wysłuchać muzyki, bądź inspirować się miejscem, napisać wszystko na brudno, przeredagować i na koniec opublikować.
Jeżeli jest coś czego waszym zdaniem jeszcze nie poruszyłam, zapraszam do sekcji komentarzy.
For my polish speaking followers: I really recommend you the podcast "Herstorie" by Wysokie Obcasy. In every episode they talk about some amazing women who did important things and fought for their right to live the way they wanted to live. Some of them are not widely known, so you can definitely learn something new. Some of them are controversial, but their stories are still very much worth knowing. I love this podcast so much!
Taka informacja. Jeśli ktoś lubi oglądać filmy to polecam wam stronę
Najnowsze filmy i seriale online. Największa baza filmów i seriali. Oglądaj bez ściągania. Filmy online z lektorem, z napisami po polsku, z
Filmy są za darmo. Z tego co pamiętam bo rejestrowałam się na tą stronę dawno temu to za rejestrację nie płacisz.
I kolejny plus. Jest tu większość filmów,nawet najnowszych kompletnie za darmo. I seriale też
Jedno małe ale. Zwykle pierwszy odtwarzacz działa najlepiej. Jak wciskasz:▶️ to automatycznie wyskakuje ci reklama w nowym oknie. I tak jest z 5 razy i potem już nie ma w ogóle reklam i możesz spokojnie oglądać. Są darmo.
No i jak wciśniesz stop to wtedy znów te 5 reklam ale tak to spokój i można oglądać
Są tam nawet filmy z netflixa czasami. Właśnie na tej stronie oglądałam filmy jak nie miałam netflixa. I patrząc ostatnio że podwyższają cenę i chcą żebyśmy nawet płacili za Netflix z reklamami to chyba przeniose się na Ekino gdzie wszystko jest
Nawet grafika jest dobra
Na tej stronie oglądałam z przyjaciółmi ostatnio wszystkie części "Koszmar z ulicy wiązów"
Także ten polecam.
Kiedyś myślałam że to usuną bo większość usuwają jeśli coś nie jest płatne a jest dobre.
Ale ta strona się już wiele lat trzyma i oby trzymała się jeszcze na lata
Tam też niby jest wersja premium choć nie wiem po co. Chyba tylko dla jakości 4k,HD,pobierania filmów i czegoś tam jeszcze co nie jest konieczne
Nie jest jak na CDA że coraz mniej filmów jest darmowych i jak jakiś w dobrej grafice to musisz płacić. No i reklamy w czasie filmów. Też CDA mi się często zacinało
Także polecam stronę (Ekino-tv) jeśli ktoś lubi oglądać filmy i seriale. To jest ostatnio moja ucieczka od stanów. Dobry sposób bo można nieźle pofilozofować nad filmami. A ja lubię filozofować 😅
Także życzę miłego oglądania 🍿🎬