SzSz
Alisa U Zemlji Chuda

tannertan36
AnasAbdin
dirt enthusiast
$LAYYYTER
h

@theartofmadeline
Lint Roller? I Barely Know Her

shark vs the universe

No title available
we're not kids anymore.

pixel skylines
trying on a metaphor
TVSTRANGERTHINGS

izzy's playlists!
Aqua Utopia|海の底で記憶を紡ぐ
Mike Driver
Monterey Bay Aquarium
art blog(derogatory)
Stranger Things

seen from Malaysia

seen from Malaysia

seen from Malaysia
seen from Saudi Arabia
seen from Czechia
seen from Türkiye

seen from United States

seen from Malaysia
seen from United States

seen from Japan

seen from Indonesia

seen from Malaysia

seen from Türkiye

seen from United Kingdom

seen from Netherlands

seen from Germany
seen from United States
seen from Malaysia
seen from United States

seen from Malaysia
@apology4pathology
SzSz
Az agrárminiszter Csornán járt kenyérünnepen.
Ijedt jobbágyok.
Nemzetünk színe-java, hazánk szellemi és lelki vezetői, jelentős tolvajai
de a miniszterúr nagyon szép mexikóira van barnulva, tisztára Cesar Millan
a nőnek öltözött férfiak mi a faszt kerestek ott 😡😡😡😡
súlyos line up
Hogy a faszomba ül ott a fehérruhás nőnek öltözött férfi jobb oldalán a jókai anna, amikor vagy 6 éve meghalt???
A lezli mándoki meg ennyire meghízott az állami támogatásokból??????
De hülyék vagytok, az ott Bayer Zsolt a Szentatyától lopott kosztümben, kezében egy UTE focimez. A mellette ülő Mándokival most döbbentek rá hogy ez nem a Dózsa - Fradi rangadó a fészerben, és próbálnak rájönni, hogy kerül oda mögéjük egy jetsky?
Szívesen
az nem mandoki, hanem polgar jeno
Back when times were simpler
@sztupy
hivatalosan is öregszem: képtelen vagyok megérteni, nálam sokkal fiatalabb emberek miért növesztenek bajszot
úgy értem, ő dolguk, csinálják, nem fogok beleszólni, csak eddig abban a meggyőződésben voltam, hogy ezt az 1960 (de inkább 1950) előtt születettek és a valahogy velünk ragadt 80-as évekbeli pornószínészek csinálják, és képtelen vagyok lekövetni, hogy ebből újra divat lett
megnyugtató, hogy erre nem úgy reagálok, hogy hörrdörr, ezek a mai fiatalok, bezzeg mi, hanem úgy, hogy akkor tudomásul veszem, én sem leszek már fiatalabb, ezek szerint kezdődnek a dolgok, amiket generációs alapon már én nem fogok érteni
meg persze hogy akkor ezek szerint Anthony Kiedis ebben is tíz évvel megelőzte a korát
henr!
Foreskinhead!
@apology4pathology ismét FF
már itt a tumblin is többször istenítettem a tzatzikit, most ács bori is megírta
Milyen uborka? Milyen joghurt? Meg egyáltalán, hogyan lesz egy tzatziki igazán krémes, sűrű és frissítő nyári étel?
annyit tennék hozzá, hogy, de, léteznek sűrű görög joghurtok
te hogy ízesíted a tzatzikit?
kis fokhagyma
sok fokhagyma
kis kis kapor
sok kapor
kis menta
sok menta
kapor és fokhagyma
nem tudom, nem én csinálom
sehogy, nem eszem
mutasd a választ
lol, de az eszebe nem jut, hogy az uborka maghazat kikaparja, pedig abban jo sok nedvesseg van
szokasos telex gastro rovat szinvonal
Illatok, amiket sosem felejtesz el:
a frissen kibontott floppylemezek illata.
- amikor Sanyika ráhányt a lent futó fűtőtestre a TSZ 280-as Ikarus buszában
A zacskós tej melletti torlorongy szaga
bálaszag a turkálóban
Új Lada
MÁV II. osztály dohányzó fülke nyitott hamutartó
Klór a nyolcvanas évek uszodáiban
klór a karodon uszoda után
old spice whitewater
kolbaszos szendvics szaga a mav dohazos masodosztalyan
egyetemi "tanszék szag": kávé+cigifüst+hamutálak, hozzá egy kis könyvespolc illat, háttérben búgó neonlámpák és ritmikusan kattogó számítógép-vezérelt Robotron elektronikus írógépek
Az ábécé pénztárak után, az ablakpárkányon sorakozó kávédarálók illata.
a Budenz úti iskola tornatermének szaga, ahova karatézni jártam
nagyanyámék kamrájának szaga (dió, kis penész, némi lekvár)
Nápolyi nagy kukában a napon napok óta rohadó szemét szaga
Volt egy PSION mikroszámítógépem bő húsz éve. A műanyag házának anyagába volt keverve valamilyen illatanyag. Azóta sem éreztem, de valamiért azóta is hiányzik.
MÁV sín melletti szag
újonnan nyomtatott könyvek illata. a legjobb
ELTE Hajóorr kémailabor szaga mellette
a győri szeszfőzdéből áradó penetráns élesztőszag
Az is, meg a volt hazunk padlasan a meleg porszag (lerakodva 10-15 cm por evtizedek alatt).
ha egyszer foztel mustarolajjal, azt tuti nem felejted
(tudom, tolem nem epp ezt vartatok)
Óriási, hogy már egy targonca átadáshoz is miniszterhelyettes megy Sződligetre. :D
STAPLERFAHRER KLAUS!!!
szerintem meg vegyen is neki vaalmi ajandekot, milyen aranyos, hogy SEGIT a haztartasban, egy arany ember!! 🤮🤮 nem gondolatolvaso a tobbi ferfi sem meghat a ferfiesz mar csak ilyen, nekik ezt nagyon nehez megtanulni!
awwww ✨weaponized incompetence✨
csodálom, hogy egyik kommentben sem szerepel a jutalomszopfalat kifejezés
Honnan tudjuk, hogy a pár mennyit segít otthon? Honnan tudjuk, hogy egyáltalán ott lakik? (Párom vs kislányom és nem kislányunk)
de ebben a szituban teljesen mindegy hol lakik. én erre mindig azt mondom, hogy nekem soha, senki sem magyarázta el hogy kell a házimunkát csinálni, mégis elvárás, hogy jól csináljam. lebaszás az volt (hogy tartod azt a kést, ne úgy vasald azt a ruhát stb.) ha van kérdés, arra lehet válaszolni. ha nincs kérdés, akkor ott a kézikönyv meg a youtube, hajrá.
Ugy birom egyebkent, hogy az asszonysutyorgo szerint az ilyen ferfiakat korbe kell ajnarozni, ha ilyesmit csinalnak, de akkor ez azt jelenti, hogy a sajat munkajat se vegezne el a ferfi, mert ha egy mosogephez segghulye, akkor mashoz is az, nem? Fu, a kognitiv disszonancia.
Hogyan gondozd a férfidet
és még sok ilyen életképtelen generációt puszilgassanak életre!
eleve az a felutes, hogy a parja (!) ezzel akarta meglepni (!!!), innentol kb az egeszet folosleges tovabb olvasni
ez olyan, mint p. howard orosz hussalataja: mar a legelejen tudod, milyen irtozatos faszsag lesz, es there we go!
kar, hogy ez itt fent nem vicces (elnezest is kerek a mestertol a parhuzamert)
How often do you consume alcohol?
Never
A few times a year
A few times a month
1 x/week
2 x/week
3 x/week
4 x/week
5 x/week
6 x/week
Every day
A volt angol háziorvosom szerint nem létezik a második és harmadik opció, ha azt jelölöd, akkor tuti alkoholista vagy és tagadod
What? Hetek óta nem ittam alkoholt…
az angol GP-k szaktudasa es betegcentrizmusa (kivaltkepp Harold Shipman ota) kozhelyszamba megy!!!44!
Podoljak HVG-nek adott interjúja ihlette meg a NER legdiplomatikusabb tollforgatóját.
Sose gondold azt, hogy ennél lejjebb már nem lehet. Jön Zsolt, és megmutatja az irányt.
„Van, aki már régen térdel. Például a Podolják nevű ukrán fasz. Ő már régen térdel, nagyra van tátva a szája, és a CIA áll előtte...” – reagált a Bádogblogon a kormányközeli publicista a HVG Mihajlo Podoljak ukrán elnöki tanácsadóval készített interjújában elhangzottakra.
Egyértelmű szexhiány
de honnan ismer ilyeneket? rendes altrajtos csak misszionariusban csinalja, nem?
@pajjorimre
While Rishi Sunak spouts pro-motorist rhetoric, Amsterdam, Paris and Edinburgh are leading the charge to be healthier cities, says Devi Srid
Measures such as reducing speed limits to 20mph have been shown to work in reducing severe injuries and deaths from cars. In Edinburgh, road deaths dropped by 23% and serious injuries fell by 33% a year after its 20mph speed restriction was introduced. Despite this, UK ministers are reportedly considering plans to limit councils’ powers to impose 20mph speed zones as part of a wider crackdown on “anti-motorist” policies.
de hat ezeknek szarni menni is auto kell! (avagy hogyan valasztasiosztogass penz hijan)
a korhaznal, ahol dolgozom, reggel 9kor es du. 5kor konkretan dugo van. mi van, ha akkor hoz beteget a mento? atrepul az autok folott?
(en nem kocsival jarok dolgozni)
Egy négy és egy nyolc éves gyermeke van N. Csabának. A család szerint azért ijedt meg a férfi, mert nem volt jogosítványa.
"Egy négy és egy nyolc éves gyermeke van annak az N. Csabának, aki 200-zal hajtott, és több rendőrautóval is ütközött kedden az M2-es autóúton. Az RTL Híradó beszámolója szerint nagyon megviselte a kicsiket és a férfi családját az eset. Szerintük a férfi nem bűnöző, csak megijedt a rendőröktől, mert nem volt jogosítványa." Istenkém, mindjárt megsajnálom! Papucsban vezetett 200-al (!) jogsi nélkül egy rendszám nélküli autót! De rendőrök veszélyeztették ...
Sajnos tenyleg csak a tanfolyamon oktatjak, h ne ijedj meg a rendoroktol, ha meg akarnak allitani a zsaruk, allj meg es hagyd, h intezkedjenek…. meg ott tanuljak meg a sebessegkorlatozo tablakat, szoval igenis magyarazat arra, amit csinalt, h sose volt jogsija.
Azt nem tudom, a gyerekeknek mi koze az egesznek. "Megviselte a gyerekeket" ..... Nyilvan szulokent neki kellett volna erre gondolni, ha 130-al, netan 140-nel is megy, nem keveredik ilyesmibe. Masreszt az kit viselne meg, ha ez a felelossegteljes apuci ketkiloval seggbe durrant valakit, mint a szlovak csaj az m3-on es az meghal, es az is kisgyerekes apa... Dugni tud, jogsit szerezni meg tekintettel lenni masokra nem. A sajat csaladjara sem.
Hogy mi lehetett volna ebbol az autosuldozesbol, az mas teszta: en azokat nem ertem, nem csak a toyotast, az osszeset, akik nem maradtak le sokkal, sokkal jobban a hulyegyerektol meg a zsaruktol, mert tok kiszamithatatlan, ha osszeernek az autok (amikor megprobalt kitorni es ami utan felkentek a betonelvalasztora), h hogy mozdul el az auto, pl. megpordul a mogotte kolekedok fele es eltrafal ott is valakit.... (Es csak remelni merem, h a zsaruk is tudtak, mit csinaltak, magyaran, h erre trenelve vokt az, aki ezt meglepte, mert ha nem, akkor ott baloban vabank volt. Meg ha pont a kegkevesebb az lett volna, h ez a tag a merdzsiban, aki rendori felszolitasra, eleg egyertelmu jelzesekre nem allt meg, meghal-e)
elolvastam. eltiltották a gépjárművezetéstől.
mondjuk tegyuk hozza, hogy asszem a telexen megjelent egy cikk, amiben szakertok szt ez nem volt egy tul profi es tul jogszeru akcio a rendorok reszerol. ertem en, hogy kurvaanyjat, mert ketszazzal vezetett, de azok, akik telesirjak az internetet a jogallam hianya miatt (es igazuk van), ne csinaljanak mar lincshangulatot
Vezetéstechnikai szakértő szerint ez technikailag hellyel-közzel profi volt.
Csakhát rendőrségi szakértő szerint nem szabálykövető, mert nem volt elég járőr ott és mert az a szabály ilyenkor, hogy tisztes távolból követik és megvárják amíg feladja vagy kifogy az üzemanyag. :) És hát emiatt meg is baszhatják a rendőröket. Gondolom a második cikk hatására álltak elő ezzel a siralommal.
Meg gondolom azért üvöltötte a faszi a rendőröknek, hogy megdöglenek, mert megijedt. (Mint ahogy szegény RACE-001 sofőr is - aki amúgy nem volt fakezű - csak a túlságosan rátapadó béemvést akarta lerázni amikor letépte a bicklis végtagjait.)
felre ne erts, en nem akarom vedeni a sofort (nem is lehet), meg ez a melleduma a gyerekkel-ijedtseggel egyenesen szanalom, de itt vetlenek is veszelyben voltak a rendori intezkedes miatt (is)
mondjuk legalabbis kodositesz a linkelt telex-cikk tartalmat illetoen, ugyanis az azt irja, hogy "Hasonló esetekben több rendőrautó is csatlakozni szokott a követőkhöz, majd fokozott óvatossággal bekerítik a menekülő autót, és a vezetője egy idő után általában feladja, vagy elfogy az üzemanyaga. ", ami nem egeszen az, amit te irsz
ertem en, hogy a vindizeles motorbogetos trasheken szocializalodottaknak ez tetszik, csak ez sztem ettol meg nem kockazatmentes eljaras, es mit ilyen, megkerdojelezheto a helyes volta
(lasd a masik reblogomat is)
Igazad van, én ezt várom el a rendőröktől:
Nem, marhára nem, nyilván. Csak épp ha én ködösítek, akkor te is, amikor azt mondod, hogy nem volt profi. A szakértők szerint
profi volt.
és nem szabálykövető.
De az az igazság, hogy mindannyian csak cikkekből meg a videóból kibicként okoskodunk.
en nem kodositek, csak ertoen olvasok, a hosszabbik telex-cikkben van ilyen, hogy: "A neve elhallgatását kérő szakember kérésünkre megnézte a történtekről szóló fedélzeti kamerás videót, amelyen a szabályoknak megfelelő és szabálytalan intézkedési elemeket is felfedezett. Mint mondta, a felvétel első másodperceiben jól döntöttek a rendőrök, amikor az elöl haladó megpróbálta lelassítani a hátsó rendszám nélkül közlekedő, a hírek szerint korábban 200 km/órás sebességgel száguldó szürke Mercedes E osztályú autót.
A szakértő kifogásolhatónak tartja ugyanakkor, hogy noha az autóst előzőleg Vácon próbálták megállítani egy közúti ellenőrzés során, majd amikor nem engedelmeskedett, a nyomába eredtek, az M2-re érve sem csatlakozott a két rendőrautóhoz erősítésként néhány további egység. Ezeknek az lett volna a feladatuk, hogy fogják vissza a forgalmat a Mercedest követő járőrök mögött, hogy civilek ne kerüljenek balesetveszélyes helyzetbe, ahogy ez minden rendőri intézkedés esetében kulcskérdés, és az irányítás során szintén elsődleges szempont. A kockázatokat azzal próbálta csökkenteni a második rendőrautó jobb első ülésén ülő rendőr, hogy integetett a mögöttük haladóknak."
meg hogy: "Az útmutatóban nem szerepel a megengedett lehetőségek közt, hogy rendőrautóval ütközzenek egy menekülő autónak, ha az a felszólítások ellenére sem akar megállni."
azert az eleg erdekes profizmus, mikor a sajat guideline-jaikat se tartjak be :D :D :D
Duh. Értően, leszámítva a reblogomat. 🙄
Vezetéstechnikai szakértő szerint profi.
Rendőrségi szakértő szerint nem szabályos.
Profi kivitelezés nem feltétlenül egyenlő a szabályossal.
en orvos vagyok, nem fegyveres testuletnel dolgozom, de az utmutatasok betartasanal igy sincs merlegelesi jogom
es meg az sincs, hogy "de hat nehany masodperce volt donteni", mert egy mentoorvosnak is annyi van, es neki is be kell tartania az aktualis guideline-okat
mar eleve ezek leszarasa kimeriti az "unprofessional" fogalmat, tehat a szabalytalan kivitelezes egy ilyen rizikos helyzetben igenis amator
mindemellett en nem vitatom a vezetestechnikai szakertot se, hiszen tuti ugyesek voltak a rendorok, csak itt fennallt a kockazata, hogy 3 masik autot is osszetornek, es ez nem feltetlenul all aranyban az eljaras "hasznaval"
az a baj, hogy el tudok kepzelni vmi hasonlo ervelest